Oblečky pro psy

Oblečky pro psy

V dnešní době již není vůbec nic neobvyklého potkat na ulici pejska ve slušivém oblečku. Stále je mezi námi ovšem spousta chovatelů, kteří to s oblékáním pejsků přehánějí a ani v horkých letních měsících neodpustí své psí slečně alespoň roztomilou sukýnku, a pak naopak naprostých odpůrců psích oblečků, kteří svým názorem zase mohou svému pejskovi zbytečně způsobit nepříjemný zdravotní problém. Připravili jsme pro Vás jednoduchý přehled, kdy je vhodné pejska oblékat a jaké oblečky vybírat.

Pro které psy jsou oblečky na zimu či do chladných dnů nutné?

Při rozhodování by pro nás mělo být rozhodující, zda se jedná o pejska, který si celý život užívá teplého pelíšku v bytě nebo o velké plemeno, které máme po většinu roku ve venkovním kotci. Samozřejmě však musíme přihlédnout také k fyzickém stavu psa, jeho věku, zdraví nebo kvalitě srsti.

Pokud se tedy jedná o bytového pejska nebo náš čtyřnohý kamarád není v ideální zdravotní kondici či se jedná o psího dědečka, měli bychom koupi oblečku pro psa určitě zvážit. Nemusí posloužit pouze při extrémně nepříznivých podmínkách, i při běžných zimních teplotách může být rozdíl mezi teplotou v bytě a venku větší než 20°C. A právě zmíněná skupina pejsků může být na takto velké rozdíly náchylná a s vysokým rozdílem mezi teplotami si jejich tělo zkrátka nedokáže rychle poradit. A pokud k tomu pejsek ještě promokne, může být zaděláno na nepříjemné zdravotní komplikace.

Jak vybírat oblečky na psy?

Správný obleček by určitě neměl být jen estetickou záležitostí a skvělým módním doplňkem Vašeho pejska. Naopak, měl by být funkčním kouskem psího šatníku, který dokáže pejska efektivně chránit před chladem, větrem i dešťovými kapkami.

Obleček pro pejska bychom tedy měli vybírat především podle použitých materiálu a kvalitního zpracování, ale zvolit bychom měli samozřejmě také odpovídající velikost. Obleček by neměl být příliš těžký – často bývají oblečky zdobeny kovovými sponami a doplňky, které mohou pro menšího psa být nepříjemnou zátěží, zároveň by obleček měl být pohodlný a pejska by neměl nikde tlačit či škrtit.

Pokud jsme již tedy pro používání oblečků rozhodnutí, stačí si vybrat typ, který bude nám i pejskovi vyhovovat, nespornou výhodou u oblečků jsou určitě také použité reflexní prvky.

Nepromokavé vesty a pláštěnky pro psy

Pláštěnky na psy nebo nepromokavé vesty jsou ideální variantou pro deštivé počasí. Většinou jsou vyrobeny z tenčích a lehkých materiálů, které pejskům zajistí dostatečnou ochranu před sněhem i dešťovými kapkami, zároveň však pejska příliš nezahřívají a umožňují tak použití i během teplejších měsíců.

Zimní oblečky pro psy

Určitě Vám nemusíme vysvětlovat, že právě v zimním období je nošení oblečků nejdůležitější. Zimní zateplený obleček na psa by tedy měl být naprostým základem psího šatníku. Vybírat můžete klasické zateplené či prošívané vesty, hřejivé psí bundy nebo teplejší vycpané kombinézy pro menší či choulostivé psy, samozřejmostí by určitě měl být opět nepromokavá úprava svrchního materiálu, aby pejsek v chladném počasí nepromokl.