Máte již očipovaného pejska a nevíte jak nyní dále postupovat? Jelikož stát plánuje zprovoznění oficiálního registru čipovaných psů až na rok 2020, je potřeba vybrat kvalitní registr, do kterého pejska zaevidujete, a který vám v případě ztráty vašeho čtyřnohého kamaráda dokáže efektivně pomoci.

Proč registrovat pejska právě u nás?

Přihlášení pejska do našeho registru je velice lehké a rychlé – stačí vyplnit krátký registrační formulář na našich stránkách a je hotovo. Celá registrace a evidence pejska je navíc zdarma a není časově omezena, pejsek zde tedy může být zdarma zaregistrován několik let. Jediné, na co byste měli myslet, je pravidelná aktualizace vašich kontaktů. Při registraci zadáváte svou e-mailovou adresu a telefonní číslo pro případ, aby vás mohl kontaktovat nálezce vašeho pejska. Právě z tohoto důvodu je potřeba při každé změně nahlásit také nám změnu těchto informací.

Nemusíte se obávat žádného zneužití informací nebo veřejné dostupnosti Vašich kontaktních údajů. Osobní a kontaktní údaje předáváme vždy jen oprávněným a prověřeným 3. stranám a to na základě Vašeho předchozího souhlasu. Po vyhledání čísla čipu prostřednictvím našich stránek se běžným uživatelům zobrazí pouze Vaše jméno, příjmení a také jméno registrovaného pejska. Ani k těmto informacím však není jednoduché se dostat – pro získání čísla čipu je potřeba mít k dispozici speciální čtečku nebo informaci z průkazu pejska. Registr je tedy zcela bezpečný.

Proč je důležité čipovat pejska?

Stále Vám není jasné, proč vláda zavedla povinné čipování psů a nenechala toto rozhodnutí pouze na majitelích? Jedním z důvodů, které by měly být důležité také pro Vás jako majitele psa, je určitě situace, kdy se čtyřnohý kamarád zatoulá. Díky evidenci je pak možné mnohem rychleji a efektivněji dohledat majitele ztraceného pejska, jednoduché je také řešení situace, kdy by si chtěl někdo neoprávněně osvojit Vašeho mazlíčka.

Pro stát a příslušné úředníky je díky povinnosti čipování psů jednodušší řešit případy množíren, týrání psů a další špatné či nevhodné chování k mazlíčkům. V takovém případě je opět mnohem jednodušší dohledat majitele a uložit mu tak náležitý trest.

V neposlední řadě musíme zmínit také mnohem jednodušší cestování se psem do zahraničí a také řešení ztrátu pejska mimo ČR. Čipování psů však uvítaly také obce a města, které mají takto mnohem větší přehled o počtu pejsků chovaných na jejich území, zamezilo se tak také časté situaci, kdy lidé nechávali napsat pejska na jinou osobu – často seniora – za účelem platby nižších poplatků.